Manufacturer Part NoACPL-247-500E
Order Code
Full Reel2454388
Re-Reel1634758RL
Cut Tape1634758
Product RangeACPL-227 / ACPL-247
Your Part Number
38,374 In Stock
12,000 more incoming. You can reserve stock now
320 Delivery in 3-5 Business Days(SG stock)
38054 Delivery in 4-6 Business Days(UK stock)
Packaging Options
| Packaging Type | Quantity | Unit Price: | Total |
|---|---|---|---|
| Cut Tape | 5 | Rs.142.050 | Rs.710.25 |
| Total Price | Rs.710.25 | ||
Cut Tape & Re-Reel
| Quantity | Price |
|---|---|
| 5+ | Rs.142.050 |
| 50+ | Rs.125.550 |
| 100+ | Rs.109.050 |
| 500+ | Rs.103.670 |
| 1000+ | Rs.102.790 |
Full Reel
| Quantity | Price |
|---|---|
| 2000+ | Rs.81.300 |
Line Note
Added to your Order Confirmation, Invoice, and Dispatch note for this order only.
Product Information
ManufacturerBROADCOM
Order Code
Full Reel2454388
Re-Reel1634758RL
Cut Tape1634758
Technical Datasheet
No. of Channels4 Channel
Optocoupler Case StyleSOIC
No. of Pins16Pins
Forward Current If Max50mA
Isolation Voltage3kV
CTR Min50%
Collector Emitter Voltage V(br)ceo80V
SVHCNo SVHC (23-Jan-2024)
Product Overview
- Current transfer ratio (CTR: 50% (min) at IF = 5mA, VCE = 5V)
- High input-output isolation voltage (VISO = 3750VRMS)
- Non-saturated response time (tr: 2μs (typ) at VCC = 10V, IC = 2mA, RL= 100 ohm)
- CMR 10KV/μs (typical)
Technical Specifications
No. of Channels
4 Channel
No. of Pins
16Pins
Isolation Voltage
3kV
Collector Emitter Voltage V(br)ceo
80V
SVHC
No SVHC (23-Jan-2024)
Optocoupler Case Style
SOIC
Forward Current If Max
50mA
CTR Min
50%